Žvejams

Ežero malonumai

„Šamo laivynas“ – aktyviam poilsiui ir žvejybai

Sodybos prie ežero „Šamo uostas“ svečiams visas vandens transportas įeina į nuomos kainą. Jūsų paslaugoms yra dvi talpios valtys – žvejybai ir pasiplaukiojimams ežere, vandens dviratis, dvi baidarės ir plaustas.
Plaustas
kuriame iki 6 žmonių gali surengti pikniką ant vandens, o meškeriotojai gali išbandyti komfortišką žvejybą.
Vandens dviratis
perlėk ežerą grietai ir smagiai lyg su dviračiu.
Baidarės
geriausias vandens transportas šeimoms

Žvejybos rojus

Galuonų ežeras patenka į LR Aplinkos ministerijos programą „Žvejybos rojus“ kartu su dar vienu ežeru Zarasų rajone. Pagal ją į šiuos ežerus įleidžiama įvairių rūšių žuvų jauniklių. Pvz., 2011 m. liepą Galuonų, Aiseto ir Išnarų ežerai buvo įžuvinti europinių ungurių jaunikliais, Galuonų ežere įleista daugiausiai – 15 000, Išnaruose – 8000 vienetų. Lietuvos povandeninės žūklės ir laisvojo nardymo asociacijų federacija, 2014 m. gavusi visus reikiamus leidimus iš LR Aplinkos ir LR Žemės ūkio ministerijų, Galuonų ežerą ėmėsi įžuvinti starkio jaunikliais. Nuo programos vykdymo pradžios Molėtų bei Zarasų rajonų valstybiniuose vandens telkiniuose žuvų ištekliai pagausinti įveisiant šimtus tūkstančių vienetų įvairių rūšių žuvų. Pvz., į šiuos du ežerus 2016 m. buvo įleista 104 490 vnt. sterkų, 98 819 vnt. lydekų, 11 5880 vnt. šamų.

Šamo nuolaidos

Jei „Šamo uoste“ apsistojęs žvejys pagaus šamą – šiam žvejui pritaikysime 20 proc. nuolaidą nakvynei. Per 8 sodybos gyvavimo metus šią nuolaidą gavo vos 2 žvejai. Ligšiolinis rekordas priklauso sodybos šeimininkui Viliui – jis buvo pagavęs 18 kg šamą, kurį paleido į laisvę. Dabar jau turėtų būti paaugęs trigubai – galbūt jis laukia tavęs?

Žvejo bilietas

Galuonų ežere pensininkai žvejoja nemokamai, o kitiems galioja standartinis žvejo bilietas. Jei jo neturite, galėsite čia pat įsigyti Inturkės kaimelio parduotuvės „Perlo“ terminale.

Ekskursija plaustu po Galuonų ežerą

Sodyba „Šamo uostas“ įsikūrusi ant Galuonų ežero kranto, o tai – ypatingas vandens telkinys visame Molėtų rajone. Jį sudaro net 4 ežerai, susilieję į vieną – Vašuokas, Geluotas, išnarai ir Galuonai. Ledyno suformuotas dugnas yra gilus, vietomis siekia iki 15 metrų, o iš Galuonų ežero galima išplaukti į Atlanto vandenyną.

Apsistojus mūsų sodyboje yra galimybė užsisakyti 1,5 val. pasiplaukiojimą plaustu po visus 4 ežerus. Tai – nepamirštamas piknikas ant vandens su gera kompanija. Plauste telpa iki 15 žmonių. Ekskursijos kaina – nuo 5 Eur žmogui.

Galima plaukioti su vandens motociklams ir kateriais

Galuonų ežere Molėtų raj. leidžiama plaukioti su vandens transporto priemonėmis nuo birželio 21 d. iki plaukiojimo sezono pabaigos, išskyrus Galuonų ežero įlanką ties Maciūniškių kaimu (koordinatės: 6114155, 597065 (LKS-94)).

Sodyba „Šamo uostas“ yra minimos įlankos pakraštyje. Apsistoję pas mus Jūs galėsite patogiai nuleisti savo vandens motociklą arba katerį ir su juo per 1-2 min. nuplaukti iki Galuonų ežero teritorijos, kur galima plaukioti be apribojimų.

Pagal Aplinkos ministerijos nustatytą tvarką, Galuonų ežere galima plaukioti asmeniniais, pramoginiais ir sportiniais laivais, varomais vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, ir kitomis savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis, kurių bendras variklių galingumas – 301 AG (221 kW)-680 AG (500 kW).